+48 669 847 714
 biuro@happyplacezabaw.pl
  Dys, ul. Ogrodowa 31, 21-003 Ciecierzyn
  Nowy katalog
Happy Place Zabaw Happy Place Zabaw

Linaria na placu zabaw

zestaw-zabawowy-seria-magia-lucia-happyplacezabaw

Linaria na plac zabaw – czym są i jak wpływają na rozwój najmłodszych?
Nie jest tajemnicą, że nasze maluchy uwielbiają się wspinać. Jest to dla nich jeden z najlepszych sposobów na poznawanie świata. Nie wszystkie wspinaczki są jednak bezpieczne – w szczególności te na meble w salonie czy kuchni. Całe szczęście dziś place zabaw nie zapominają o odkrywczej naturze najmłodszych. Na placach zabaw znajdziemy tzw. linaria, które dostarczają nie tylko rozrywki. Co jeszcze zapewniają? Czym tak właściwie są?

Linarium – co to jest?

Linaria (piramida linowa) to urządzenia na plac zabaw o różnych modyfikacjach składające się z wielobarwnych lin. Siatki do wspinania występują w różnych konfiguracjach, tak by zapewnić zabawę i możliwość kształtowania sprawności fizycznej w różnym wieku. To, co wyróżnia linaria na tle pozostałych urządzeń znajdujących się na placach zabaw to brak reguł. Dzieci wykorzystując kreatywność, same decydują o tym, w jaki sposób będzie przebiegać zabawa. Możemy więc śmiało powiedzieć, że ta forma zabawy dba nie tylko o rozwój fizyczny, ale również umysłowy naszych dzieci.

Linaria – sposób na różne odsłony zabawy

Linarium jest modyfikowane nie tylko ze względu na różny wiek dzieci. Różnorodność konstrukcji pozwala angażować różne partie ciała. Dzieci dzięki nim mogą również uczyć się szukania alternatywnych rozwiązań. Najczęściej spotykanymi na placach zabaw linarium jest:

  • linarium stożkowe (piramida linowa),
  • linarium w formie trampolin,
  • linarium w formie brył geometrycznych (o różnych kształtach),
  • pojedyncze liny zawieszone na różnych wysokościach.

Jak linaria wpływają na rozwój dzieci?

W warunkach domowych dziecięce wspinaczki mogą być naprawdę groźne. W przypadku linarium na placu zabaw nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo najmłodszych. Same siatki do wspinania są wykonane w pełni bezpiecznych, trwałych materiałów odpornych na czynniki zewnętrzne. Oprócz tego mamy pewność, że nawet upadek, nie jest groźny dzięki amortyzacji powierzchni placów zabaw. Co jednak z korzyściami? Czy wspinaczka to jedynie doskonała forma zabawy na świeżym powietrzu? Niezupełnie!

Rozwój motorycznych i umysłowych zdolności to najważniejsze korzyści płynące ze wspinaczki po linarium. Co najlepsze, sam maluch nie musi dbać o najważniejsze sfery – robi to niejako przy okazji.

Dzięki linarium dziecko:

  • uczy się koncentracji,
  • rozwija kreatywność,
  • kształtuje motorykę,
  • nabiera sprawności i pewności w wykonywanych ruchach.

Linaria na placach zabaw są stosunkową nowością, a już dziś ciężko wyobrazić sobie plac zabaw bez konstrukcji z lin. Doskonale zastąpiły one niebezpieczne zabawy takie jak wspinaczki na meble czy drzewa.

Producent placów zabaw – Happy Place Zabaw. Oferujemy takie urządzenia na plac zabaw z atestem jak: certyfikowane place zabaw dla dzieci czy huśtawki na plac zabaw z atestem.

Nasi partnerzy